השארת הנפש א פאר ווערטער פון דער מחבר

פֿון װיקיביבליאָטעק
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

צוריק צום ספר השארת הנפש


א פאר ווערטער פון דעם מחבר

את ספרי זה "השארת הנפש" אני כותב בהסכמה מן העשר ספירות שהם נתנו לי הסכמה מן השמים. רשותא אתיהבו לי מכל עשר סיפירין וברשותא דא אני כותב כל הסודות, ובסייעתא דשמיא אני מגלה סודות טמירין בספרי זה.

ודע אחי כי לא ינוח רוח הקודש מהאל הטוב על איש רע המידות, דכל רזין טמירין לא אתיהיב רשותא לגלאה לון דייתי דרא דמלכא משיחא, וברשותא דבעל הבית שהוא אין סוף, אני כתבתי את הספר הראשון של "שנים אוחזין בטלית" במשך של ששה חדשים. התחלתי בפרשת תצוה שנת תרפ"ט וסיימתי בעזרת השם יתברך בפרשת חקת שנת תרפ"ט, 1929 , באותה השנה בע"ה. כי התורה נתנה ללמוד על פי פרד"ס שהם : פשט, רמז, דרוש, סוד, אבל האדם שהוא רוצה לעלות על הסולם ללמוד קבלה עד עשרה מדרגות עד רוח הקודש, צריך לכבס בגדיו, לבבם את מדותיו, בי לא ינוח רוח הקודש מהאל הטוב על איש רע המדות.

ודע כי שפה בגימטרי' שכינה 385 , והאדם אשר לא כבס את בגדיו והוא נכנס בפרד"ס ללמוד סודות התורה והוא אינו ראוי, אז תשתבש השגתו או ימות. אלא אם ילוה אליו עזר אלהי, כמו שאמר ושכתי את כפי עליך עד עברי, אם שפע המושפע עליו מהשכל הפועל שזה משמע, ושכותי כפי, כלומר שאני אעזר לך שלא תכשל, כי הרוצה ללמוד רזי התורה ואינו ירא שמים באמת מקיאה אותו לחוץ, ולא תקבל כי אם הראוים, שנאמר יערוף כמטר לקחי אם אינו ראוי ערפתו עד שישוב ויתקן מעשיו. וגדול השכר למי שלומד קבלה, כי לימוד הזהר בגירסא בעלמא בונה עולמות, וכ"ש אם יזכה ללמוד ולהבין מאמר אחד יעשה בו תיקון למעלה בשעה אחת מה שלא יעשה בלימוד הפשט שנה תמימה.

ואני בעזרת השם התחלתי ללמוד קבלה כשהייתי בן ל"ו שנה, וה' אלהים נתן לי חכמה ודעת להבין סודות הקבלה ולכתוב ספרים יקרים אשר הם מביאים את האדם לידי רוח הקודש, זה ספר השארת הנפש.